Основні етапи підготовки вантажу до перевезення

Основними вимогами при підготовці вантажу до транспортування на певну відстань якими видами транспорту, є документальне оформлення та відповідна упаковка. Так, звичайно, необхідно при цьому враховувати особливості товару і його специфіку.
 
При вантажно-розвантажувальних роботах, а також при транспортуванні, вантаж, в першу чергу, повинен бути захищений від різного роду пошкоджень. Якщо товар крихкий, і тара, в якій він випущений на заводі, не може забезпечити безпечне перевезення, необхідно використовувати додатковий захист. Цим займаються в місцях навантаження або на складі. Враховується й те, що є затверджені вимоги до упаковок специфічних вантажів, таких як хімічні засоби та вогненебезпечні вантажі, яких потрібно дотримуватися. До того, як вантаж упакують, він повинен пройти зважування, визначення місць, упаковку в тару і маркування. І тільки після всього цього товар відправляється на навантаження.
 
Перед відправкою потрібно оформити всю необхідну товаротранспортну документацію. В першу чергу - це накладна, де вказують найменування товару, реквізити перевізника, відправника та одержувача, вартість вантажу, і його кількість. Якщо здійснюється транспортування через митницю держави, можуть знадобитися і додаткові документи: санітарне свідоцтво, сертифікат відповідності, митна декларація, відмовний лист, рахунок-фактура (в якому вказана країна виробника вантажу) та інші.
 
У разі якщо товар не потребує сертифікації, пакет документів в обов'язковому порядку повинен включати відмовний лист, плюс сертифікат відповідності.